Prezidentimizning 5 muhim tashabbuslariga asosan 5 tashabbus doirasida faoliyatimizni davom ettirgan holda qizlarimizni bo'sh vaqtlaridan unumli foydalanishga, hunar o'rgatishga harakat qilmoqdamiz.
Делегация нашего университета успешно приняла участие в первом форуме по биоэкономике BioEcUz
В форуме студентов нашего факультета представили Ахмедова Л. и Шоназарова А.
28.04.2022
Факультет номи 2022 йил 1 сентябрдан "Иқтисодиёт" деб ўргаради. Шу муносабат билан факультет логотипини яратиш бўйича танлов эълон қиламиз. Танлов ғолибига Ташаккурнома ва 500 минг (беш юз минг) берилади. Ғолиб, университет тарихида қолади. Муддат 15 июнь 2022й.
“Бухгалтерия ҳисоби ва аудит” кафедра профессор-ўқитувчилари, кафедра мудири А.Аҳмедов бошчилигида Тошкент вилояти Пискент туманидаги 7, 8 - мактабларга ташриф буюрдилар.
SXTEB fakulteti dekani R. Xakimov, fakultet dekan muovinlari, fakultet tyutorlari va bir guruh professor o’qituvchilari fakultetga qarashli 3-TTJ ga tashrif buyurishdi.
13- май куни СХТЭБ факултети талаба ёшлари билан хорижда тажриба орттирган ва олган билимларини ватандошларига улашиш мақсадида қайтиб келган шахслар билан учрашув бўлиб ўтди
Тьютор Х. Валиева факультета ОУВХ со студентами 205 группы посетили " Дом музей Тамары Хонум ".
16.05.2022
5 muhim tashabbusning 3 tashabbusi bo'lmish "Ichki turizmni rivojlantirish" qismiga asosan SXTEB fakultetining 106 guruh BXA yo'nalishi talabalari bilan fakultet tyutori Valiyeva H. boshchiligida tabiatqo'yniga ekskursiya tashkil etildi.
17.05.2022
TIQXMMI MTU SXTEB fakulteti tyutori X. Valiyeva 103 guruh talabalari bilan birgalikda Markaziy Osiyoda yagona bo’lgan Toshkent politexnika muzeyiga tashrif buyurdik.