Sport – sog’liq garovi
Hozirgi kunda O'zbekiston Respublikasida sportni rivojlantirishga va yosh sportchilarni Xalqaro miqyosda raqobatbardoshligini oshirish, jismoniy salohiyati yuqori, ruhiy tetik sportchilarni tayyorlashga katta e'tibor ko'rsatib kelinmoqda. Hozirgi kunda O'zbekiston Respublikasida mavjud barcha Oliy ta'lim muassasasida sport bilan shug'ullanishga barcha shart-sharoitlar mavjud.  Ushbu sharoitlardan unumli foydalanish talabalarning bo'sh vaqtini mazmunli tashkil etish maqsadida 14 aprel kuni Toshkent Irrigatsiya va qishloq xo’jaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti "Suv xo'jaligini tashkil etish va boshqarish" fakultetida "Sport - sog'liq garovi" shiori ostida Futbo'l musobaqasini tashkil etdik.
Ushbu musobaqada fakultetimiz barcha iqtidorli, sportga ishtiyoqi baland talabalar o'z guruhlari bilan ishtirok etdi. Musobaqa barcha guruhlar o'rtasida tashkil etilganligi sababli o'yinlar o'ziga hos tarzda shiddatli bo'ldi.  Yuqori kayfiyatda bo'lib o'tgan musobaqamizda yuqori salohiyat egalari, fakultetimiz va Institut terma jamoasi a'zolaridan tashkil topgan 407-guruh talabalari g'alaba qozondi. Bunday tadbirlar, musobaqalar davom etadi fakultet faollaridan yanada tashabbuskorlikni kutib qolamiz.

Спорт - залог здоровья
В настоящее время в Республике Узбекистан уделяется большое внимание развитию спорта и повышению конкурентоспособности юных спортсменов в международном масштабе, высокому физическому потенциалу, а также подготовке духовно здоровых спортсменов. В настоящее время во всех высших учебных заведениях Республики Узбекистан созданы все условия для занятий спортом. С целью эффективного использования этих условий для обеспечения полноценной организации досуга студентов 14 апреля на факультете организации и управления водного хозяйства Ташкентского института инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства под лозунгом «Спорт - залог здоровья» были организованы футбольные соревнования.
В этих соревнованиях приняли участие талантливые студенты факультета, студенты с высокой мотивацией к спорту вместе со своей группой. Так как соревнования были организованы среди всех групп, игра была очень напряженной. В соревновании, прошедшем в приподнятом настроении, победили студенты 407 группы, имеющие высокий потенциал. Такие мероприятия, соревнования будут продолжаться, с нетерпением ждем дальнейшей инициативы от активистов факультета.
Информация лидера Союза молодежи факультета организации и управления водного хозяйства Хайтбоя Искандарова.