Оила тарбия ва эътиқодга таянади
ТИҚХММИ маърузалар залида 2019 йил 5 апрель куни соат 15:00 да “Сув хўжалигини ташкил этиш ва бошқариш” факультети талаба ёшлари учун “СХТЭ ва Б” факультети ёшлар билан ишлаш бўйича декан ўринбосари Ж.Турдиев ҳамда Институт хотин-қизлар қўмитаси раиси З.Ҳафизова ҳамкорлигида “Талаба ёшлар ўртасида диний-маърифий ва Оилада фарзанд тарбияси ва ўгитлар” мавзусида Тошкент шаҳар Бош имом хатиби ўринбосари, “Ислом ота” жомеъ масжиди имом хатиби Жасурбек Раупов иштирокида маърифий учрашув бўлиб ўтди.Тадбир давомида Имом хатиб талаба ёшларни Оила муқаддас қўрғон, Эр-хотин муносабатлари, фарзандлар ва ота-оналар ўртасидаги гўзал хулқ-атвор, шукроналик, катталарга ва устозларга ҳурмат ва эҳтиром хусусида Қуръони карим ва ҳадислар ҳамда диний китобларда келтирилган ривоятлар, ҳаётий мисоллар орқали ёшлар тафаккури ва шуурига етказиш борасида ўз фикр ва мулоҳазалари, ўгитлари ва панд-насиҳатлари билан ўртоқлашди.
Шунингдек, бугунги кунда оилавий ажримлар хусусида тўхталиб, ёшларни ижтимоий тармоқлар ва ҳар-хил маданиятимиз ва маънавиятимизга зид сайтлар ва улар орқали тағиб қилинаётган ёт ғоялардан сақланиш ва эҳтиёткорлик ва ҳушёрликка ундаш бўйича ўз қимматли фикр ва мулоҳазалари билан ўртоқлашди. Учрашув қизғин савол-жавоблар тарзида ўтди.

Семья опирается на веру и воспитание
5 апреля 2019 года в лекционном зале ТИИАМЕ заместитель декана по работе с молодежью на факультете «Организация и управление водными ресурсами» Ю.Турдиев и председатель комитета женщин З.Хафизова и Джасурбек Раупов, заместитель начальника Имама В Ташкенте имам мечети «Ислам ота» организовал встречу под названием «Религиозно-воспитательные и воспитательные рекомендации для молодых студентов» для студентов факультета OMWR.
На протяжении всего мероприятия Имам предоставил студентам возможность поделиться своими мыслями и чувствами в отношении Священного Корана, брака, хорошего поведения детей и родителей, уважения и достоинства старших и учителей, а также поделился своими взглядами, комментарии и предложения по их воплощению в жизнь. Он также остановился на семейных удержаниях сегодня и поделился своими ценными идеями и мыслями о том, как держать молодых людей вне социальных сетей и сайтов, противоречащих нашей разнообразной культуре и духовности, а также от иллюзий, которым они подвергаются, и призывая их быть бдительными и бдительными. Встреча прошла в форме горячих вопросов.