2019 йил 28 март куни ТИҚХММИ 2-маърузалар залида “Тиллар” кафедраси профессор-ўқитувчилари Э.Юсупов, У.Ташева, И.Алленова ҳамда “СХТЭ ва Б” факультети декани ўринбосари Ж.Турдиевлар ҳамкорлигида институтнинг “СХТЭ ва Б” ва “ҚХМ” факультетлари талабалари учун таклиф этилган Москва Давлат педагогика институти профессори Янченко Владислав Дмитриевич иштирокида “Рус тилини ўрганишнинг замонавий усуллари” мавзусида маъруза ва маҳорат дарси ўтказилди.
Тадбирда талабаларимизни рус тилини ўрганишга бўлган қизиқишлари ўтказилган савол-жавоблар ва интерактив ўйинларда намоён бўлди. Бугунги кунда ёшлар орасида рус тилини ўрганиш ва унга қизиқиш юқори бўлаётганлиги кўришимиз мумкин. Маъруза қизғин савол-жавоблар асосида ўтди.

Знающий язык познает народ
28 марта 2019 года во 2-ом лекционном зале ТИИИМСХ состоялась встреча с профессором Московского педагогического государственного университета Янченко Владиславом Дмитриевичем. В мероприятии, организованном старшими преподавателями кафедры языков Э.Юсуповым, У.Ташевой, И.Алленовой совместно с заместителем декана факультета организации и управления водного хозяйства Ж. Турдиевым, приняли участие студенты факультетов организации и управления водного хозяйства и механизации сельского хозяйства. Профессором МПГУ Янченко В.Д. была прочитана лекция на тему: «Современные методы изучения русского языка».
В ходе мероприятия интерес студентов к изучению русского языка отразился в вопросах и ответах, в интерактивных играх. Сегодня мы видим большой интерес у молодежи к изучению русского языка.