Биз Экологик барқарорлик учун курашамиз
2019 йил 18 октябрь куни соат 15:00 да ТИҚХММИ “Маънавият хонаси”да "Сув хўжалигини ташкил этиш ва бошқариш" факультети талабалари учун Ўзбекистон Республикаси Олий Мажлиси Қонунчилик палатаси депутати, Экоҳаракат депутатлари аъзоси Қурбонов Абдураҳим Эшонқулович, Ўзбекистон Экологик ҳаракати ҳудудий бўлимлар ва ҳаракат фаоллари билан ишлаш гуруҳ раҳбари Азизов Шодиёр Валижонович ва Ўзбекистон Экологик партияси Юнусобод тумани партия ташкилоти Кенгаши раиси Файзиева Севара Тулкуновналар иштирокида “Биз экологик барқарорлик учун курашамиз” мавзусида давра суҳбати ташкил этилди.
Тадбирни СХТЭ ва Б факультети декани Р.Хакимов кириш сўзи билан очиб бериб, таклиф этилган иштирокчиларни таништириб ўтди. Мутахассислар томонидан “Олий таълим тизимида экологик таълимни такомиллаштириш” тўғрисидаги концепциянинг ижроси ва бугунги кундаги эколог кадрларга бўлган талабнинг аҳамияти, атроф-муҳит ва экологияга бўлган муносабатни тубдан ижобий томонга ўзгартиш бугунги ёшларнинг олдида турган катта вазифалар эканлиги хусусида тушунтириш ва тавсиялар берилди. Шунингдек, бугунги кунда фаолият олиб бораётган Ўзбекистон Экологик партиясининг мақсад ва вазифалари ва фаолияти хусусида талабаларга атрофлича тушунтириб ўтилди. Давра суҳбати қизғин савол-жавоблар ва муҳокамалар асосида ўтди.

Мы боремся за экологическую устойчивость
18 октября 2019 года в 15:00 в комнате духовности и просвещения ТИИИМСХ для студентов факультета организации и управления водного хозяйства был организован «круглый стол» на тему «Мы боремся за экологическую устойчивость» с участием Курбонова Абдурахима Эшонкуловича - депутата Законодательной палаты Олий Мажлиса, Азизова Шодиёра Валижоновича - руководителя группы, работающего с региональными отделами и активистами Экологического движения Узбекистана, Севары Тулкуновны Файзиевой –председателя Юнусабадской районной партийной организации Экологической партии Узбекистана.
Мероприятие открыл декан факультета организации и управления водного хозяйства Р. Хакимов, который представил участников мероприятия. Важным достижением образовательной системы нашей страны является экологическое образование. В текущем году была разработана одна из правовых основ экологического образования – Концепция экологического образования. Следует отметить, принятие данного акта имеет большое значение в выполнении такого важного мероприятия, как обеспечение экологической безопасности населения. В ходе мероприятия отмечена актуальность системы экологического образования, необходимость привлечения внимания всех слоев населения, особенно молодежи к таким проблемам, как актуализация экологического образования, охрана природы, экосистем, нестабильность окружающей среды и предупреждение ее, повышение уровня экологической культуры населения. Студентам рассказали о целях и задачах Экологической партии Узбекистана. Круглый стол прошел в форме диалога, оживленной беседы.