"FOOD WEEK UZBEKISTAN 2018”
Ютуқ ва камчиликларни кўриш, танишиш бобида кўргазмаларга ташрифнинг аҳамияти беқиёс. Янги ғоя ва янги кашфиётларнинг натижалари ва унинг ишлаб чиқаришга жалб этилиши билан боғлиқ ҳаракатлар ҳам фаолликни талаб этади.
2018 йилнинг 7-9 ноябрь кунлари “Uzexpo” марказда “Food week Uzbekistan 2018” 23-Халқаро озиқ-овқат ва ичимлик, озиқ-овқат маҳсулотларини қайта ишлаш ва қадоқлаш бўйича Ўзбекистон Республикаси кўргазмаси бўлиб ўтди. Кўргазмада “Сув хўжалигини ташкил этиш ва бошқариш” факультетининг 4-босқич талабалари, “Агросаноат мажмуи иқтисодиёти” фани ўқитувчиси доцент Р. Хакимов раҳбарлигида кўргазмада иштирок этишди. Кўргазмада фан доирасида олинган билимларини амалда кўргазма доирасида кузатиш орқали малака ҳосил қилишди.

Международная выставка «FOOD WEEK UZBEKISTAN 2018»
Чтобы ознакомиться с достижениями и недостатками, необходимо посещать выставки. Также новые идеи и результаты открытий требуют активности и действий, которые связаны с производством.
7-9 ноября 2018 года в Центре «Узэкспоцентр» состоялась Международная выставка «Food Week Uzbekistan 2018» - 23-я Международная выставка продуктов питания и напитков, пищевой промышленности и упаковки. В выставке приняли участие: доцент кафедры «Экономика агропромышленного комплекса» Хакимов Р. и студенты 4-курса факультета «Организация и управление водногохозяйства». В рамках выставки с помощью наблюдений они расширили свои теоретические знания и практические умения по предмету.